Haberler Haberler

Haberler

 • 30 Nisan- 3 Mayıs arası İstanbul IDEF 2019 Fuarı'ndayız - 03/04/2019

  Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfının (TSKGV) yönetim ve sorumluluğunda 1993 yılından beri düzenlenmekte olan IDEF 2019 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'na bu yıl ilk defa katılıyoruz. 30 Nisan – 03 Mayıs 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan IDEF 2019 Fuarı, katılımcı firma ve heyet sayısı itibarıyla dünyanın en büyük savunma sanayii fuarlarından biri haline gelmiştir. Bu sayede söz konusu sektörlerdeki teknolojik gelişmeler; heyetler, firmalar ve ziyaretçiler tarafından takip edilebilmektedir. Bu işlevleri dolayısıyla IDEF, dünyanın en önemli uluslararası savunma sanayii iş birliği ve tanıtım platformlarından biridir. Tüm dostları bu önemli fuarda standımıza bekliyoruz. Fuardaki yerimizin konumu: Salon 2, Stand 201 B

 • 5S çalışmalarımız tam hızıyla devam ediyor - 03/04/2019

  Fabrikamızda 2018 yılında başlatılan 5S çalışmalarımız tam hızıyla devam ediyor. Tüm ekibi kapsamak suretiyle yürütülen çalışmalarda çok kısa sürede ilk 2 adım başarıyla tamamlandı. Her geçen gün biraz daha ilerleyen çalışmalar somnucunda ciddi oranda yer kazanılmış, gereksiz bir çok malzeme hurdaya ayrılmıştır. 5S çalışmalarımızın 2019 yılı sonuna kadar tamamlanacağını öngörüyoruz.

 • Hannover IAA 2018 Fuarı'ndaydık - 05/09/2018

  Hannover Fuar Merkezi'nde 20-27 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleşen IAA Uluslararası Ticari Araç ve Yan Sanayileri Fuarı'nda Bilen, standıyla yer aldı. Sektördeki yeniliklerin sergilendiği, yeni ticari birlikteliklerin kurulduğu bu önemli fuarda, ülkemizin kendi konusundaki en eski ve köklü firması olarak Türk sanayiini en iyi şekilde temsil ettik. Yerli ve yabancı ana sanayi firmalarıyla geleceğe yönelik bir çok verimli görüşme gerçekleştirildi.

 • Agritechnica Hannover 2017 Fuarı'ndaydık - 18/10/2017

  Almanya'nın Hannover kentinde 2 yılda bir düzenlenen Agritechnica fuarı, 12 - 18 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleştii. Dünya tarım sektörünün en büyük fuarları arasında gösterilen fuara Bilen A.Ş. bu yıl tekrar katıldı. En yeni tarım makinaları ve yeni teknolojilerin sergilendiği fuarda, Türkiye'nin tarım sanayiinde kendi konusunda lider firması Bilen, egzost ve bükümlü boru parçalarıyla standında  ziyaretçileriyle buluştu. 

 • Katalizatör ve Partikül Filtresi Temizleme Sistemi - 15/04/2017

  Tüm motorlu araçlar için geçerli EURO 5, EURO 6, Stage III-B ve Stage IV emisyon kuralları uyarınca, egzost sistemlerine entegre SCR Katalistler ve Dizel Partikül Filtreler uzun zamandır kullanılmaktadır. Bir süre sonra tıkanarak değişimi gerekli hale gelen bu parçalar oldukça maliyetli olduğundan, servislerde mümkün olduğunca temizleme yoluna gidilmektedir. Genellikle bilinçsizce yapılan bu temizliğin doğru kimyasallar ve doğru ekipmanla yapılmaması, daha ciddi arızalara davetiye çıkartmaktadır. TROY All-in-One yeni nesil temizlik sistemi, bu ihtiyaca cevap vermek üzere Bilen Ar-ge bölümü ve İstanbul Teknik Üniversitesi işbirliğiyle geliştirilerek 2017 İstanbul Automechanika fuarında görücüye çıkmış ve büyük ilgi görmüştür. Temizlik öncesi ve sonrası geri basınç ölçümü, sıcak ve soğuk ön yıkama, binekten ağır vasıtaya her araç tipine göre farklı yıkama programları içeren kontrol paneli, titreşimli yıkama özelliği, ve yıkama sonrası kurutma gibi kendine has nitelikleriyle Troy All-in-one, kendi alanında en iyi olma iddiasıyla tüm servislerin beğenisine sunulmaktadır.

 • Savunma Sanayiinde Uzmanlaştık - 07/03/2017

  Ticari hayatının büyük kısmını binek ve ticari araçta, son 10 yılını traktör, jeneratör ve iş makinası parçalarında uzmanlaşarak geçiren kuruluşumuz, bugün gelinen noktada, savunma sanayiine zırhlı araç üreten firmaların vazgeçilmez tedarikçisi haline geldi. Yalnızca yurtiçinde değil, yurtdışında da aynı konuda üretim yapan önemli üreticilerin tamamına yakını ile temasta olan firmamız, diğer sektörlerdeki gibi tasarımdan itibaren sürecin içinde çalışarak müşterilerimizin projelerine tecrübesi ve çözüm odaklı dinamik ekibiyle değer katıyor.

 • Büyük Çap Boru Bükümü - 11/03/2017

  Türkiye'de ilk defa CNC boru büküm makinası yatırımını 1988 yılında yapan kuruluşumuz, o günden bu yana boru bükümde teknoloji kullanımında çıtayı sürekli yükselterek yeni alımlarla makine parkını sürekli olatak geliştirmiştir. Son olarak 2016 yılının ilk çeyreğinde yapılan yeni yatırımla satın alınan 150mm çapa kadar paslanmaz dahil büküm yapma kapasitesine sahip boru bükme makinasıyla üretim yeteneklerimizi geliştirmiş olmaktan mutluyuz.

 • Automechanika İstanbul 2017 Fuarı'ndayız - 11/03/2017

  Automechanika İstanbul fuarı için geri sayım başladı. 6-9 Nisan tarihleri arasında Tüyap - Beylikdüzü'nde düzenlenecek sektörün en büyük fuarında camiamızla tekrar buluşmayı ve yeni iş birlikteliklerinin temellerini atmayı hedefliyoruz. Tüm dostlarımızı Tüyap Fuar Merkezi Hol 1, B100 nolu standımıza bekleriz. 

 • Aftertreatment Sistemi Çalışmalarında Sona Gelindi - 07/03/2017

  2018 yılında devreye girecek olan yeni yönetmeliğe göre tüm dizel motorlu yol dışı araçların, traktörler ve iş makinaları başta olmak üzere Stage 3B emisyon standartlarına uygun şekilde üretilmesi zorunlu hale gelecek. Bilen Ar-Ge departmanının son 1,5 yıldır üzerinde çalışmakta olduğu Stage 3B standardına uygun anahtar teslim aftertreatment sisteminde sona geldiğimizi duyurmaktan gurur duyuyoruz. Bilen Ar-ge bölümü tarafından tasarımı ve üretimi gerçekleştirilen sistemin tüm parçaları testlerden başarıyla geçmiş olup, sertifikasyon süreci beklenmektedir.

 • Kaynak Testlerinde Yeni Yatırım - 07/03/2017

  Fabrikamız bünyesinde yapılan kaynak prosesiyle ilgili bugüne kadar yapılmakta olan kaynak incelemelerine ek olarak, yapılan yeni ekipman yatırımlarıyla artık kalite laboratuvarımızda kaynak sertliği testlerini de başarıyla gerçekleştirip raporlayabilmekteyiz. Kalite Geliştirme bölümü bünyesinde bulunan kalite laboratuvarında, daha önceden de kaynak penetrasyonu, boya ısı dayanımı, kaplama kalınlığı, malzeme testleri, boru içi mikroskobik incelemeler gibi bir çok faaliyet yürütülmekteydi.

 • 2017 Yılı Hedeflerimiz Yüksek - 07/03/2017

  2016 yılında ülkemizde ve coğrafyamızda yaşanan tatsız olaylar sonrası 2016 sonu - 2017 başındaki belirsizlik dönemi, başta ekonominin gidişinden şüphe duymamıza yol açtıysa da, Şubat 2017 ortasından itibaren Bilen için kara bulutlar dağılmış görünüyor. 2016'ya göre yeni devreye giren projeler, yeni müşteriler ve artan taleplerle 2017 yılında vites büyütmeye başladık. Firmamıza ve büyük işler başaran kadromuza olan güven, 2017 yılında da kuruluşumuzun önünde yeni kapılar ve iş olanakları açmaya devam edecek gibi görünüyor.

Kopyalanamaz © 2017 | Bilen Egzost San Tic. A.Ş.