Kalite Kalite

Kalite

Bilen ürünleri kuşaklardır firmada yerleşmiş olan çalışma disiplini ve detaycı kalite anlayışının izlerini taşır. "Kendi beğenmediğin ürünü müşterine sevk etme" anlayışı, Bilen üretim ve teknik ekibinin tümünde yerleşmiş bir felsefedir. 

Üretimin her aşamasında kalite bölümü çalışanları tarafından kontrol edilen ürünlerin tamamı sertifikalı malzemelerden, yerine göre paslanmaz veya alüminyum kaplı çelikten imal edilmekte olup, ilgili prosesin kritiklik seviyesine göre operasyon bazlı kontrol ve testlere sürekli olarak tabi tutulmaktadır. Özellikle bükümlü borularda her lot üretimin başında, ortasında ve sonunda alınan kalite onayları ile üretim partileri kontrol altında tutulmakta, susturucu grubu parçalarda ise sızdırmazlık kontrolleri sürekli olarak yapılmaktadır.

Kaynak kontrolleri, penetrasyon ve mikro sertlik olarak özetlenebilir. Her partiden alınan numuneler tahribatlı muayene amaçlı özel tezgahlarda kesilir, kaynak ile ilgili tüm incelemeler yapılarak proses kontrol altına alınır.

Teknik resme uygun hazırlanan montaj ve kontrol fikstürlerine uygunluk kontrolleri ürünün final onayı aşamasında yapılır ve onay sonrası ürünler müşteriye sevk edilmek üzere depo bölümüne teslim edilir.

Parçaların 3D boyutsal kontrolü için lazer teknolojisi ve en güncel yazılımlardan faydalanan ölçüm tezgahları mevcut olup, bu konuda dünyadaki yenilikler ve gelişmeler sürekli olarak takip edilmektedir.

Kopyalanamaz © 2017 | Bilen Egzost San Tic. A.Ş.